INFORMACJE






 
Technikum
Zawody z przyszłością

Aktualności

Gra terenowa.

19 września graliśmy wspólnie z Komendą Hufca Ciechanów i odkrywaliśmy, ulicami Ciechanowa, zagadki dwudziestolecia wojennego. Fajnie spędzony czas był również dla pierwszoklasistów okazją do integracji.
Dziękujemy za zaproszenie.

Czytaj więcej...

„Przystanek JA - Zatrzymaj się i odkryj swój potencjał”.

„Przystanek JA - Zatrzymaj się i odkryj swój potencjał”.
      W dniach 30-31 sierpnia br., uczennice Ania i Zosia, wolontariuszki Grupy SIM PCK, uczestniczyły, w siedzibie szkoły, w warsztacie rozwojowym „Przystanek JA - Zatrzymaj się i odkryj swój potencjał”. Szkolenie przeprowadziła Klaudia Bełc – terapeuta, trener, neurodydaktyk z Centrum Rozwoju Przystanek JA! w Warszawie.
     Warsztat ten był czasem rozpoznawania swoich zasobów: mocnych stron, talentów, umiejętności i wartości, wzmocnienia pewności siebie i umiejętności bezpiecznego wyodrębniania się od grupy, szukania rozwiązań i znalezienia własnego rytmu służącego rozwojowi i zaangażowania w działaniu. Wielkim atutem spotkania było poczucie integracji i akceptacji w grupie warsztatowej.
     Na zakończenie, Ania i Zosia, otrzymały zaświadczenia o ukończeniu warsztatu, podziękowania za aktywny udział w projekcie Grupy SIM PCK Ciechanów „BądźMY razem z PCK”, w ramach którego, odbyło się spotkanie oraz upominki.
Projekt został dofinansowany w ramach II edycji Programu mini grantów dla grup Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK „Razem w działaniu – Polska i Ukraina”.

Czytaj więcej...

„BądźMY razem z PCK”

     27 sierpnia, jeszcze podczas wakacji, nasze uczennice Liceum – Ania i Zosia, wolontariuszki Grupy SIM PCK Ciechanów, uczestniczyły w pikniku integracyjnym zorganizowanym przez Oddział Rejonowy PCK w Ciechanowie. Stanowił on podsumowanie zadań publicznych: „Kreatywni – Pomysłowi – Wolni od nałogów” i „Przygotowani – Zawsze Bezpieczni". Podczas imprezy przeprowadzono grę terenową „Zdrowe żywienie i styl życia”. Gra była elementem projektu „BądźMY razem z PCK” zrealizowanego w ramach Programu mini grantów dla grup Społecznych Instruktorów Młodzieżowych PCK. Graczami byli uczestnicy pikniku. Wyzwania postawione przed nimi nawiązywały do zdrowego stylu życia.
Zaproponowano różnorodne zadania – Ania i Zosia zachęcały do uważnego czytania etykiet na produktach spożywczych, a potem malowały twarze najmłodszym.
Dziękujemy WAM za poświęcenie wakacyjnego czasu i włączenie się w działania wolontariackie.
Projekt „BądźMY razem z PCK” dofinansowany z Programu mini grantów dla grup SIM PCK „Razem w działaniu – Polska i Ukraina”.
 
Fot: PCK OR w Ciechanowie, Katarzyna Palińska, Małgorzata Nowakowska.

Czytaj więcej...

Rozpoczęcie roku szkolnego

Gratulujemy MATURZYSTOM i życzymy dalszych sukcesów!

Radosnych wakacji.

bez nazwy

Akademia Młodych Obywateli.

W dniach 13-14 czerwca, w Warszawie, rozpoczęliśmy udział w projekcie Erasmus + sfinansowanym przez Unię Europejską, pn. “Akademia Młodych Obywateli: " Wiedza i Rozwój ”. Zaczęliśmy od szkolenia z zakresu wystąpień publicznych, rozwiązywania konfliktów czy organizacji wydarzeń. Następnie poznawaliśmy Stare Miasto poprzez grę miejską, a drugiego dnia wyruszyliśmy do Centrum Nauki Kopernik. Daliśmy radę i przywieźliśmy wspaniałe wspomnienia. 

Czytaj więcej...

Wizyta pszczelarza

 5 czerwca odwiedził nas pszczelarz, Pan inż. Bogusław Kurowski, prywatnie "osobisty tata" naszego ucznia Oskara, a zawodowo również opiekun uczelnianej pasieki w ramach Wydziału Inżynierii i Ekonomii Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Ciechanowie. Spotkanie było interesującym wydarzeniem i okazją do zapoznania z całym wyposażeniem oraz pracą pszczelarza w pasiece.
Dziękujemy serdecznie za wizytę.🐝 

Czytaj więcej...

Wycieczka do Gołotczyzny

 
30 maja wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiej Gołotczyzny, która była okazją nie tylko do zwiedzania, ale przede wszystkim wspólnego spędzenia czasu z okazji Dnia Dziecka. 
 
 
 

Czytaj więcej...

"W średniowiecznej mennicy" .

 
W środę, 22 maja , uczniowie uczestniczyli w Zamku Książąt Mazowieckich w warsztatach, których ideą było zapoznanie z historią mennictwa na ziemiach polskich, ze szczególnym uwzględnieniem monet mazowieckich. Młodzież mogła zobaczyć, jak przebiega proces wytwarzania monety oraz dowiedzieć się, jakich narzędzi używano do jej produkcji.
 
 
 
 

Czytaj więcej...